Aktualności
Zapraszamy do klasy 1, 4 i 7 nowej Szkoły Podstawowej nr 72 :) Przyjdź i przekonaj się że to szkoła dla Ciebie i blisko Ciebie. Zapraszamy codziennie w godzinach 9-14. Zobacz jak się dla Ciebie zmieniamy.

REKRUTACJA - JUŻ WKRÓTCE !

Zdjęcie użytkownika Gimnazjum nr 11 im. Obrońców Westerplatte w Gdańsku.Zapisz

DEBATA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017

Dnia 4 kwietnia 2017 roku, już po raz kolejny w historii naszej szkoły, odbyła się Debata Samorządu Uczniowskiego. W tym roku odbywała się pod hasłem "Twoja opinia jest ważna". W dyskusji brało udział dwudziestu dwóch delegatów – gospodarzy klas i ich zastępców. Prowadzącymi debatę byli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Magdalena z klasy 3a – przewodnicząca, Maciej z klasy 3c - z-ca przewodniczącej.

Na początku, głos zabrała przewodnicząca Samorządu uczniowskiego Magdalena, która przywitała zebranych i podziękowała za przybycie. Podkreśliła znaczenie tego spotkania, przedstawiła porządek, omówiła sposób głosowania nad postulatami, które zostaną przedstawione przez gospodarzy klas.

Następnie przedstawiciele poszczególnych klas przedstawiali wypracowane w swoich klasach postulaty. Okazało się, że nasi uczniowie mają bardzo ciekawe pomysły na lepsze funkcjonowanie szkoły. Wielu uczniów wypowiadało się na różne tematy, a także wyrażało odmienne opinie niż koledzy. Postulaty dotyczyły głównie spraw bliskich uczniom. Ostatecznie w drodze głosowania wyłoniono pięć głównych propozycji. Zostaną one przedstawione na zebraniu Rady Pedagogicznej. Jednocześnie uczniowie zobowiązali się do zrealizowania wielu postulatów we własnym zakresie.

Dyskusja zakończyła się po około czterdziestu pięciu minutach burzliwych obrad. Spotkanie było

Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Było także okazją m.in. do tego, by przypomnieć uczniom, że każdy z nich jako członek Samorządu Uczniowskiego może poddawać pomysły i propozycje na lepsze działanie szkoły, aby stała się ona szkołą marzeń. Uczniowie rozstali się z uśmiechami na twarzach, pomysłami w głowach i tematami do refleksji. Widać było, że taka dyskusja była nam wszystkim bardzo potrzebna!

Organizatorzy:

Samorząd uczniowski szkoły

Teresa Litwin – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie

Zebranie z rodzicami 4.04

Uwaga rodzice i opiekunowie !!! Jutro tj. we wtorek 4 kwietnia odbędzie się zebranie z rodzicami:

16.30 - szkolenie dla rodziców uczniów klas 3 dotyczące procedur i przebiegu egzaminu gimnazjalnego (ważne)

17.00 - zebranie dla rodziców i opiekunów uczniów klas I i II

17.30 - zebranie dla rodziców i opiekunów uczniów klas III