Menu główne

Tu byliśmySPOTKANIE Z EKSPERYMENTEM CHEMICZNYM

Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdańsku. W tym roku (10 lutego) również nasi drugoklasiści pod kierunkiem starszych kolegów – uczniów technikum, wykonywali różne ciekawe doświadczenia chemiczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się reakcje, podczas których powstawał łatwopalny wodór. Interesujące były też barwne reakcje ze wskaźnikami oraz ciekawie zachodzące reakcje strąceniowe. Zajęcia przebiegały jak zwykle w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze i bardzo podobały się naszym uczniom. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności praktyczne z chemii, jak również zapoznali się ze specyfiką szkoły ponadgimnazjalnej.
Tekst i zdjęcia: Grażyna Rolka

Zdjęcie użytkownika Gimnazjum nr 11 im. Obrońców Westerplatte w Gdańsku.

Zdjęcie użytkownika Gimnazjum nr 11 im. Obrońców Westerplatte w Gdańsku.

Zdjęcie użytkownika Gimnazjum nr 11 im. Obrońców Westerplatte w Gdańsku.

 

Partnerzy Szkoły

Współpraca