Samorząd terytorialny - jak to się robi w Gdańsku?

Tradycją naszej szkoły stało się coroczne wyjście uczniów klas trzecich na otwartą „Lekcję o samorządzie” organizowaną przez Radę Miasta Gdańska. We wtorek 7 lutego 2017 r. spotkaliśmy się w Nowym Ratuszu - siedzibie Rady Miasta Gdańska. Celem spotkania było zapoznanie uczniów ze strukturą, kompetencjami i zasadami funkcjonowania samorządu terytorialnego na przykładzie Miasta Gdańska. Uczniowie mieli możliwość zasiadania w fotelach gdańskich radnych, poznali historię Sali Herbowej. Kolejną atrakcją było zwiedzanie gabinetu Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska. Z zaciekawieniem wsłuchiwali się w wykład Pani Wioletty Krewniak - prowadzącej lekcję o samorządzie oraz Pani Teresy Wasilewskiej - Radnej Miasta Gdańska, która zaszczyciła nas swoją obecnością. Dziękujemy za zaproszenie.
Zdjęcia i tekst: Teresa Litwin